Uğur Böcekli Kanepe

92%

Servis:

8-10

Hazırlama Süresi

25 Dk.

Oyla

Like 47

Uğur Böcekli Kanepe Tarifi için Gereken Malzemeler

 • 8 adet ‏Cherry domates
 • 4 adet ‏Tost ekmeği
 • 250 gram ‏Labne peynir
 • Bir tutam ‏Maydanoz
 • 8 adet ‏Çekirdeksiz siyah zeytin
 • ‏Kürdan

Uğur Böcekli Kanepe TarifiUğur Böcekli Kanepe , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu kanepe tarifleri yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik kanepe tariflerine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Öncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Uğur Böcekli Kanepe Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Kanepe Tariflerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Uğur Böcekli Kanepe Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Kanepe tutkunları için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit çörekler, böreklerden pastaya, mantılardan poğaçalara kadar bir çok lezzetli kanepe tariflerini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. Buyrun Uğur Böcekli Kanepe..

Uğur Böcekli Kanepe, Nasıl Yapılır

 1. Tost ekmeklerini 4 parçaya bölüyoruz.
 2. Üzerlerine labne peynir sürüyoruz.
 3. Cherry domatesleri ortadan 2 parçaya bölüyoruz.
 4. Uğur böceklerimizin kafası için zeytinleri de ortadan 2 parçaya bölüyoruz.
 5. Labne peynir sürdüğümüz minik kare tost ekmeğine uğur böceğimizin gövdesi olan domatesi kafası olan zeytini koyuyoruz.
 6. Maydanoz yapraklarını da ağız kısmına gelecek şekilde yerleştiriyoruz ve kürdanlara batırıyoruz.

Uğur Böcekli Kanepe hazırdır. Afiyet olsun..

Uğur Böcekli Kanepe

Kanape, üzerine hazırlanmış bir karışım sürülmüş veya konmuş küçük ekmek dilimleridir. Kanapelerde en çok kullanılan malzemeler arasında küçük dilimler halinde kesilmiş ekmek, çeşitli peynirler, salam, jambon, haşlanmış yumurta, tuzlu veya yağa yatınlmış balık, füme edilmiş et veya balık, pastırma, sucuk, kornişon, tereyağı, mayonez, Rus salatası, siyah ve yeşil zeytin, havyar sayılabilir.

Çay saatlerinde ve kokteyllerde ikram edilen sandviçten yapılan süslü ufak yiyeceklerdir. Sertleşip kurumaması için yenileceği zamana yakın hazırlanır, “çavdar” veya “buğday” ekmeklerinden kesilen “küçük” ve “ince” dilimlerin üzerine çeşitli malzemeler konularak yapılan bir tür “açık sandviç ‘tir. Çoğunlukla cay veya meyve suyu birlikte ikram edilir.

Ordövrlerin; en renkli olanları hiç kuşkusuz üzerinde çeşitli garnitürler bulunan küçük tost dilimleri anlamındaki “kanapeler”dir. Standart yemek kitaplarında hemen elliye yakın klasik kanapeden söz edilir. Ancak, muhayyelesi geniş yaratıcı yanı bulunan her ev kadını yüzlerce değişik kanapeyi rahatlıkla hazırlayabilir.
Kanapenin temel üç maddesinden birisi ekmektir En uygun kanape ekmeğinin tost ekmeği olduğu yaygın kabul gören bir varsayımdır. Tost ekmeğinden başka çavdar veya mısır ekmeği de uygun kanape ekmekleri arasında sayılmaktadır. Kanapeler hazırlanırken ekmek, düzgün kesilebilmesi için, bir süre buzdolabı-
nın buzluk bölümünde, bir naylon torba içinde en az 2-3 saat dınlendirilmelidir. Daha sonra buzluktan alınan ekmeğin dış kabukları, keskin bir bıçakla, düzaün bir biçimde kesilerek çıkartılmalıdır. Ekmeğin içi ise enlemesine ince, düzgün dilimler halinde kesilmelidir Bunun için gerekirse bir cetvel ya da düzgün bir tahtadan yararlanabilirsiniz. Ekmek dilimlerini enlemesine kesmek zor geliyorsa, ekmeği normal biçimde de dilimleyebilirsiniz. Ancak bu takdirde işlem biraz uzayacaktır.
Ekmek dilimleri itercihanl ‘ısıtılmış bir fırında çok kısa bir süre sararmamasına dikkat edilerek tutulmalıdır Ekmeğin fırında ateş gören tarafına ince bir yüzey tereyağı sürülür. Tereyağlanmış dilimler, yaklaşık kibrit kutusu büyüklüğünde parçalara kesilir. Bunların üzerini dilediğiniz garnitürle süsleyebilirsiniz.
Garnitürleri seçerken dikkat edilecek hususlar içinde en önemli olanlar bunların tümünün “yenebilir” malzemeden oluşması, mümkün olduğunca zıt renklerden oluşmalarına karşılık tadlarının birbirlerini tamamlamaları gerektiğidir. Kanapelerin üzerindeki garnitür ekmeği mümkün olduğunca örtmeli ancak aşırı bir malzeme yığmamaya da özen gösterilmelidir.
Kanapelerin üzerine konabilecek ana malzemelerin en tanınmışları muhtelif peynirler (sert ve yarım yağlı beyaz peynir, kaşar peyniri ve dıger sert kabuklu peynirler, değişik tipteki eritme peynirleri gibi); muhtelif salam ve sucuklar; dilimlenmiş füme ve sardalya tipi küçük konserve balıklar, haşlanmış ve dilimlenmiş dana, koyun ve tavuk etleri Rus ve İtalyan salatalarıdır.
Kanapelerde süs olarak en çok kullanılan malzemeler ise kabuğu soyulup çekirdekleri temizlendikten sonra küçük parçalara kesilmiş domatesler, biberli yeşil zeytin dilimleri, haşlanmış yumurta dilimleri, ince salatalık taze ya da turşu olarak dilimleri, küçük siyah zeytin parçaları, kapari çiçekleri, kırmızı turp dilimleri ve benzeri yiyeceklerdir.

Paylaş & Yazdır

92.1568627451 0 100 51