Kaymaklı Künefe

94%

Servis:

6-8

Hazırlama Süresi

5 Dk.

Pişirme Süresi

30 Dk.

Oyla

Like 45

Kaymaklı Künefe Tarifi için Gereken Malzemeler

 • 1 kilo ‏Kaymak
 • 1 kilo ‏Çiğ kadayıf
 • 650 gram ‏Toz şeker
 • 1 paket ‏Margarin ( 250 gram, isteyen tereyağı da kullanabilir tuzsuz olmak şartıyla)
 • ‏Tarçın ve biraz fıstık

Kaymaklı KünefeKaymaklı Künefe Tarifi , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu şerbetli tatlılar yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik şerbetli tatlı tarifine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Öncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Kaymaklı Künefe Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Şerbetli Tarifleri de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Kaymaklı Künefe Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Şerbetli tatlı tutkunları için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit kuplardan, eklerden tatlıya, tartoletlerden içeceklere kadar bir çok lezzetli Şerbetli Tatlı Tarifini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. BuyrunKaymaklı Künefe Tarifi..

Kaymaklı Künefe Tarifi, Nasıl Yapılır

 1. Kadayıfı incecik kıyınız, sonra margarini incecik üstüne doğrayınız ve bir bardak fıstık tozunu ekleyin.
 2. Pişireceğiniz tepsiye bırakınız, ocağınızı yakın altını en düşükte yakın ve tepsiyi döndüre döndüre yağla beraber kadayıfı karıştırınız.
 3. Ve yağ eriyip hafif tepsiye kadayıf yapışınca ocaktan alın ve şekerin 300 gr içine atın elinizle karıştırıp kadayıfa şekeri yedirin ve zaten sıcak olan kadayıfta karıştırarak eritin.
 4. Sonra ocağa tekrar alınız.
 5. Ocakta da çevire çevire biraz daha kızartın.
 6. Zaten pembe olur en fazla altı mutlaka kısık olsun, yapışır tepsiye.
 7. Diğer yanda siz bu işlemi yaparken kalan 350 gr şekeri bir bardak su ile şerbet yapıp kaynatınız.
 8. Kaynayan şerbeti hafif ılıtın ve kadayıfa yavaş yavaş ekleyin ve karıştırmaya devam edin, bir iki karılştırıp şekerinide karıştırdıktan sonra ocaktan alıp tepsiye yayınız.
 9. Sonra kaymağı alınız ve künefenin üzerlerine birer parça bırakınız, en son fıstık döküp tarçın döküp süsleyip servis yapınız.
 10. Kilisimizin en gözde tatlısıdır, kaymak zamanı mutlaka her evde yapılır.

Kaymaklı Künefe Tarifi hazırdır, Afiyet olsun..

Kaymaklı Künefe Tarifi

Paylaş & Yazdır

93.75 0 100 48