Kar Helvası Tarifi

91%

Servis:

2-4

Hazırlama Süresi

15 Dk.

Oyla

Like 41

Kar Helvası Tarifi için Gereken Malzemeler

  • İstediğiniz miktarda ‏Kar (eğer bulunamazsa buzluktan kalıp halindeki buzları rondodan geçirerek elde edebiliriz)
  • İstediğiniz miktarda ‏Meyve şurubu (kızılcık, vişne veya pekmez tercihinize göre ben kızılcık şurubunu öneririm)

Kar HelvasıKar Helvası Tarifi , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu helva tarifleri yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik helva tariflerine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Öncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Kar Helvası Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Helva Tariflerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Kar Helvası Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Helva tutkunları için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit kuplardan, eklerden tatlıya, tartoletlerden içeceklere kadar bir çok lezzetli helva tariflerini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. Buyrun Kar Helvası Tarifi..

Kar Helvası Tarifi, Nasıl Yapılır

  1. Bu tatlının yapılışı çok basit ve zahmetsizdir.
  2. Temiz ve tane tane olmuş kar veya olmadığı durumda buzdolabında dondurulmuş buz parçalarını rondodan geçilir.
  3. Elde ettiğimiz karın üzerine tercihimize göre meyve şurubu ekleriz ve iyice ezilerek karıştırırız.
  4. Kar parçalarının ağızda kıtır kıtır olması enfes bir tat oluşturuyor.

Kar Helvası Tarifi hazırdır, Afiyet olsun..

Kar Helvası Tarifi

Söylentilere göre, Osmanlı devrinde Yavuz Sultan Selim’in en sevdiği tatlılardan biri olan kar helvası aynı zamanda saray sakinlerininde en sevdiği tatlılardan biriymiş.ülkemizde güney bölgelerde daha çok tüketilen kar helvası diğer bölgelerimizde de sevilerek tüketilmektedir.

Özellikle kış aylarının sonunda karların tane tane olduğu zamanda genelde pekmezle tüketilir.Böylece hem pekmezin ağır tadı kırılmış hemde çocuklara bu yolla daha fazla pekmez yedirilmiştir.Bu hafif ve çok lezzetli tatlımızı tarifini alarak evde sizde çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Paylaş & Yazdır

91.1111111111 0 100 45