Helva Tatlısı Tarifi

90%

Servis:

4-6

Hazırlama Süresi

15 Dk.

Pişirme Süresi

15 Dk.

Oyla

Like 45

Helva Tatlısı Tarifi için Gereken Malzemeler

  • 1 su bardağı ‏Süt
  • 250 gram ‏Tahin helvası
  • Yarım ‏Limon
  • Üzerine : İstediğiniz miktarda ‏Fındık, fıstık ve ceviz

Helva TatlısıHelva Tatlısı Tarifi , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu helva tarifleri yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik helva tariflerine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Öncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Helva Tatlısı Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Helva Tariflerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Helva Tatlısı Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Helva tutkunları için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit kuplardan, eklerden tatlıya, tartoletlerden içeceklere kadar bir çok lezzetli helva tariflerini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. Buyrun Helva Tatlısı Tarifi..

Helva Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır

  1. Tahinli helvayı geniş bir kaba koyun.
  2. Sütü ilave ederek, süt ile iyice ezerek birbiriyle özleşmesini sağlayın.
  3. Hiç topak olmamasına dikkat edin. Topak kalmayacak şekilde karıştırdığınız sütlü helvaya limon suyunu ekleyin ve karıştırın.
  4. Helva Tatlınızı arzuya göre oval güveç kaplarına, arzuya göre porsiyonluk olması için sufle kaplarına paylaştırabilirsiniz.
  5. 150 derecelik ısıtılmış fırında üzeri kızarıncaya kadar pişirilir ve sıcak olarak servis yapılır.
  6. Üzerine ince dövülmüş ceviz, fındık veya fıstıkla süsleyerek servis yapabiliriz.

Helva Tatlısı Tarifi hazırdır, Afiyet olsun..

Helva Tatlısı, Hangi yöreye ait olduğu bilinmemekle beraber ülkemizde her bölge de yapılan yörelere göre farklılıklar gösteren fakat tadı her yerde aynı olan bir tür tatlı çeşididir. Özellikle balık yemeklerinden sonra beğenilerek ve sevilerek yenen bir tatlı türüdür. Hem çok pratik, hem de çok lezzetli bir tatlı dır. Hafif ve besleyici bir tatlıdır. Besin değeri çok yüksek olmamakla beraber kalorisi yüksek değildir.

Helva Tatlısı Tarifi

Paylaş & Yazdır

90 0 100 50