Hamsi Tava Tarifi

91%

Servis:

4-6

Hazırlama Süresi

20 Dk.

Pişirme Süresi

15 Dk.

Oyla

Like 42

Hamsi Tava Tarifi için Gereken Malzemeler

  • Miktarı isteğe göre ‏Hamsi
  • Bir miktar ‏Mısır unu
  • 2 su bardağı ‏Sıvı yağ
  • Bir miktar ‏Tuz

Hamsi Tava TarifiHamsi Tava Tarifi , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu balık ve deniz ürünleri tarifleri yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik balık ve deniz ürünleri tariflerine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Öncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Hamsi Tava Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Balık ve Deniz Ürünleri Tariflerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Hamsi Tava Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Balık ve deniz ürünleri tutkunları için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit pilavlardan, tatlı, kek ve kahvaltılıklara kadar bir çok lezzetli balık ve deniz ürünleri tariflerini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. Buyurun Hamsi Tava Tarifi..

Hamsi Tava Tarifi, Nasıl Yapılır

  1. Balıkların temizledikten sonra (kafasını koparıp, içini boşaltın) iyice yıkayın ve bir kaba koyarak yeteri kadar tuz serpin.
  2. Hamsileri, tabağa koyduğunuz mısır ununa bulayın.
  3. Tavaya az miktarda sıvı yağ koyarak altını yakın ve yağ kızdıktan sonra balıkları dizin.
  4. Balıkların alt kısmı kızardıktan sonra düz bir kapak varsa onunla yoksa tek tek çevirin ve her iki yüzleri kızardığında servis tabağına alın.

Hamsi Tava Tarifi hazırdır, Afiyet olsun..

Hamsi Tava Nasıl Yapılır Hamsi Tava

Paylaş & Yazdır

91.3043478261 0 100 46