Dukan Usulü Tavuk Çorbası

89%

Servis:

2-4

Hazırlama Süresi

5 Dk.

Pişirme Süresi

20 Dk.

Oyla

Like 24

Dukan Usulü Tavuk Çorbası için Gereken Malzemeler

 • ‏3 yemek kaşığı yoğurt
 • ‏1 parça tavuk göğsü
 • ‏1 yumurta sarısı
 • ‏1 tatlı kaşığı yulaf kepeği
 • ‏Baharat

Dukan Usulü Tavuk Çorbası Tarifi , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu diyet tarifleri yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik Diyet Tariflerine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Dukan Usulü Tavuk Çorbası TarifiÖncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Dukan Usulü Tavuk Çorbası Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Diyet Tariflerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Dukan Usulü Tavuk Çorbası Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Diyet yapanlar için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit et yemeklerinden, pastaya, tartoletlerden içeceklere kadar bir çok lezzetli diyet tariflerini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. Buyrun Dukan Usulü Tavuk Çorbası..

Dukan Usulü Tavuk Çorbası, Nasıl Yapılır

 1. Tavuk göğsünü haşlayıp didikliyoruz, haşladığımız suyu dökmüyoruz.
 2. 2 porsiyon olacak kadar su bırakıyoruz.
 3. Yumurta, yoğurt ve kepeği karıştırıp homojenleştiriyoruz.
 4. Daha sonra bu karışımı suya ekliyoruz, dikkat edilmesi gereken karışımı eklerken karıştırmaya devam etmek. Aksi takdirde kesilebilir.
 5. Ardından didiklenmiş tavuklarımızı ekleyip karıştırıyoruz.
 6. En son baharatlar ve karıştırmaya devam ediyoruz, fokurdayınca altını kapatıp 2 dakika dinlendiriyoruz.

Dukan Usulü Tavuk Çorbası hazırdır, Afiyet olsun..

Dukan Usulü Tavuk Çorbası

Dukan Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fransız beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından tasarlanan protein ağırlıklı diyet programı “Dukan Diyeti” 40 yılı aşkın süredir var. Ancak Dr. Dukan’ın yazdığı ve 2000 yılında Fransa’da, 2010 yılında İngiltere’de ve 2011 yılında ABD’de piyasaya çıkan “Dukan Diyeti Kitabı”ndan sonra son derece popüler bir diyet haline geldi . Dukan diyetinin izin verilen gıdalar ve çeşitli aşamalardan oluşan detaylı bir uygulaması var ve bunlara yazının devamında yer vereceğim. Ancak Dukan diyetinin özü “karbonhidratların büyük oranda azaltılıp protein ağırlıklı beslenmekten” oluşuyor diyebiliriz. Yani bu diyette son yıllara kadar kilo vermenin tek formülü kabul edilen “kalori hesabı” yok. Dukan diyetinde protein tükettiğiniz sürece kalori hesaplamanız gerekmiyor.

Bir Bakışta Dukan Diyeti Aşamaları

Atak Aşaması: 68 adet saf protein yenebiliyor, 2-7 gün arası sürüyor, ilk hafta içinde 1-4 kilo arası kilo verilmesi bekleniyor, günde 1.5 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 20 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Seyir Aşaması: 68 adet saf proteine 32 adet sebze ekleniyor, her 6 günde 1 kilo verilmesi bekleniyor, günde 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 30 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Sağlamlaştırma Aşaması: 68 protein, 32 adet sebzeye tam tahıllı ekmek, meyve ve peynir çeşitleri ekleniyor, seyir aşamasında kaybedilen her kilo için sağlamlaştırma aşamasına 10 gün ekleniyor, günde 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 25 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Dengeleme Aşaması: Tüm gıda guruplarından yiyecekler tüketilebiliyor, ömür boyu sürüyor, günde 3 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 20 dakika fiziksel aktivite yapılması gerekiyor.

Paylaş & Yazdır

88.8888888889 0 100 27