Domates Salatası Tarifi

85%

Servis:

4-6

Hazırlama Süresi

10 Dk.

Oyla

Like 33

Domates Salatası Tarifi için Gereken Malzemeler

  • ‏1.5 kahve fincanı sirke
  • ‏500 gram domates (veya 3 büyük domates)
  • ‏75 gram soğan (1 orta baş)
  • ‏3/4 kahve fincanı zeytinyağı
  • ‏biraz tuz
  • ‏5 adet yeşil biber
  • ‏15 siyah zeytin

Domates Salatası TarifiDomates Salatası Tarifi , YemekTarifleri11.com ekibi tarafından hazırlanan bu salata tarifleri yazımızda; sizin için özenle seçilmiş kolay ve pratik salata tariflerine yer verilerek size bilgi verilmek amaçlanmıştır.

Öncelikle bütün herkese merhabalar. Bugün size yemek tariflerinden seçtiğimiz Domates Salatası Tarifi  vermek istiyorum. Aynı zamanda sitemizde diğer Salata Tariflerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Domates Salatası Tarifi Yemek Tarifini ben şahsen çok beğendim. Umuyorum ki sizlerde beğeneceksiniz.

Salata tutkunları için birbirinden lezzetli ve pratik tarifler, çeşit çeşit kuplardan, eklerden pastaya, tartoletlerden içeceklere kadar bir çok lezzetli salata tariflerini YemekTarifleri11.com‘ da bulabilirsiniz. Buyrun Domates Salatası Tarifi..

Domates Salatası Tarifi, Nasıl Yapılır

  1. Bir büyükçe tabağa yıkanmış ve yarım ay şeklinde küçük dilimlere doğranmış 3 büyükçe domates, yarım ay şeklinde ince kesilmiş 1 orta baş soğan ile birer santim uzunlukta doğranmış 5 adet yeşil biber koyarak üstlerine bir miktar da tuz serptikten sonra hepsini iyice bir karıştırmalıdır.
  2. Sonra küçük bir kâseye, 1.5 kahve fincanı’sirke ile 3/4 kahve fincanı zeytinyağı koyarak çatalla bir kaç defa karıştırdıktan sonra salataya gezdirmeli, üstlerine de 15 adet kadar zeytin oturtmak suretile salatayı süsledikten sonra servis yapmalıdır.

Domates Salatası Tarifi hazırdır, Afiyet olsun..

Kolay Domates Salatası Tarifi

Paylaş & Yazdır

84.6153846154 0 100 39